Плащаме по-висок данък сгради във врачанско
Плащаме по-висок данък сгради във врачанско / netinfo
Увеличава се данъка за недвижимите имоти във врачанско, решиха общинските съветници. За 2008 година налогът ще е вече 2 промила , при 1,5 за 2007г. Наредбата да местните данъци и такси бе приета на второ четене на сесията на общинския съвет в града.

От 2 на 3 на хиляда се увеличи и данъка за възмездно придобиване на имущества. Запазва се размера на данък моторни-превозни средства, налогът върху наследствата и даренията гласи новата Наредба. Така данъчната тежест в общината се запазва като предходната година с понижената ставка на данък смет, уточняват от кметската управа.