Пияни шофьори в Монтана
Пияни шофьори в Монтана / netinfo

Четирима с алкохол над 1.30 промила установиха пътните полицаи в Монтанско през изминалото денонощие, информират от ОД на МВР - Монтана. С 2.13 промила е 37-годишен водач на "Мицубиши Лансер" от Лом, който е реализирал ПТП без жертви. Г. З. е блъснал  паркиран на банкета лек автомобил "Шевролет", на задната седалка на който е седял 51-годишния С.Б. Мъжът е транспортиран до болницата - Лом, където е прегледан и освободен без наранявания. Водачът е напуснал мястото на ПТП-то, но е задържан по-късно в дома си. Задържан е за 24,00 ч. в РУ МВР Лом.

46-годишен мъж от Лом също е задържан за 24 часа, дрегерът е отчел 1.96 промила. В селата Ковачица и Лехчево при рутинни порверки са установени неправоспособни водачи с алкохол от 1.31 и 2.92 промила алкохол.