Откриха изоставени пестициди
Откриха изоставени пестициди / netinfo
Незначително количество пестициди с изтекъл срок на годност откриха служители на екоинспекцията във Враца в с. Боденец. Сигнала за отровните вещества е подаден от новия собственик на помещенията. След извършена проверка е издадено предписание за предотвратяване на прекия достъп на хора и животни до препаратите.

Екоинспектори са извършили и проверки на цех за обработка на скалнооблицовъчни материали в с. Борован, находище “Манастирище” и проучвателна площ “Хайредин”, съобщават от РИОСВ. Проверен е и начина на съхранение на опасни химични вещества във взривен склад на територията на същата община. Няма констатирани пропуски и нарушения.