Отбелязваме Независимостта на България
Отбелязваме Независимостта на България / netinfo

Независимостта на България - 22 септември, бе отбелязан тържествено във Враца. На централния площад "Христо Ботев" граждани и гости почетоха делото на всички предци не пожалили усилия България да изостави васалните си задължения спрямо Османската империя.

Присъстваха народните представители от ГЕРБ, СК и БСП, както и Врачанския митрополит Калиник. Тържествено слово произнесе обл.управител Пепа Владимирова: "Тази дата е последното грандиозно събитие от съвременната ни история! Българската национална кауза винаги е побеждавала, когато зад нея са заставали всички политически сили и са загърбвани политическите ежби", подчерта тя и призова: "Да научим децата си на почит и гордост, самоуважение и патриотизъм! Да живее българската история! Да живее българския народ!"

Кратка програма изнесоха ученици от СОУ "Христо Ботев".