Отбелязаха 22 септември и във Видин
Отбелязаха 22 септември и във Видин / netinfo

Видин отбеляза Деня на Независимостта на България с церемония по издигане на националния флаг и поднасяне на венци и цветя по случай 101-годишнина от обявяването на Прокламацията за българска независимост. Слово произнесе секретаря на общината Иванела Андреева.

„Обявяването на Независимостта издига престижа на България в Европа и стимулира нашето национално самочувствие. Тази решителна крачка дължим изключително на волята, проявена от българите и от тогавашните български политици и дипломати...Уверена съм, че ние, българите, ще бъдем добри европейци, само ако действаме и работим като истински български патриоти...В ден като днешния не ни остава нищо друго, освен мощно да повторим казаното в Прокламацията за обявяването на Независимостта: Да живее свободна и независима България!".