В двудневен семинар на тема „По-добра администрация на териториално ниво" ще участват врачанският областен управител Пепа Владимирова и нейният заместник Валентин Литов. Работната среща е свикана от Министерския съвет в Пловдив и на нея ще присъстват всички областни управители.
Семинарът ще разгледа възможностите и перспективите за децентрализация и подобряване административния капацитет на областно ниво, както и механизъм за обратна вързка и по-добра информационна система за правителството.
Семинарът е част от проект за укрепване на структурите на българското правителство за мониторинг и анализ на основни политики и разработване на съгласувани стратегически решения, който се прилага в България с помощта на страните-членки на ЕС Франция и Литва.