Намаляват първолаците в монтанско
Намаляват първолаците в монтанско / netinfo
50 деца по-малко от миналата година за първи път ще прекрачат училищния праг в област Монтана

До момента са записани 1 318 деца. През миналата година на училище са тръгнали 1470 деца.

Според специалистите при стартирането на новата учебна година техният брой ще бъде по-голям. Вече започна раздаването на учебниците. От 1 до 4 клас те са безплатни, уточни началникът на Регионалния инспекторат по образование Анка Захариева

Седми клас през миналата учебна година са завършили 1640 ученици. 53 са паралелките след 8 клас, като 8 не са успели да се сформират.