Намалява броя на учениците
Намалява броя на учениците / netinfo

Среща с директорите на училища от областта проведе Регоналния инспекторат по образование – Враца. На нея началникът на РИО Галина Евденова направи анализ на изминалата учебна година и даде своите препоръки към присъстващите за началото на 2009/10 учебна година.

Трайната тенденция към намаляване на населението в областта се отразява и на броя ученици. От 24 844 през 2006/07 год., през изминалата 2008/09 училищният праг са прекрачили 22 375 ученика. 1853 учители ще обучават децата, като дефицит на кадри в областта има по чужди езици, информатика и информационни технологии, допълни Г-жа Евденова.
Общият брой на средищните училища за областта одобрени от Министерски съвет са 31.