Монтана ще отбележи Съединението с изложба
Монтана ще отбележи Съединението с изложба / netinfo

С изложбата "Съединението на България от 1885 г. в произведенията на българските художници" Община Монтана ще отбележи 124-тата годишнина от историческото събитие. Експозицията ще бъде открита на 4 септември в художествена галерия "Кирил Петров".

Тя включва предимно маслени платна на известни български художници. В портретите оживяват образите на Капитан Петко Войвода, Данаил Николаев, Захари Стоянов, полковник Кесяков и други исторически личности, свързани със Съединението.

Изложбата ще остане в залата за временни експозиции на Монтанската художествена галерия до края на месец септември.