Монтана ще поиска спешно 500 хил.лв. от Комисията за бедствия и аварий, обяви днес кмета Златко Живков. Парите са предназначени за неотложните възстановителни работи в най-засегнатия от пороя в понеделник кв. “Мала Кутловица”.
Тогава за 3 часа паднаха рекордните 137 л.кв.м. дъжд. Разрушена настилка и наводнени сгради има и в най-новия квартал на града – “Изгрев”. Все още се уточняват нанесените щети.
Живков съобщи още, че общината ще използва и заделените за бедствени ситуации 20 хил. лв. Кметът обеща, че всички улици ще бъдат основно почистени от наноси и кал, след което ще бъдат измити.