Министър Василев - във Видин
Министър Василев - във Видин / netinfo

„Видин ще става все по-посещаван център - очакваме
инвестиции, делегации и засилен трафик през новия мост от
туристи и бизнесмени”, каза при посещението си днес в крайдунавския град министър Николай Василев.

Той препоръча информационните
табели да бъдат на два езика – български и английски и обеща нова модерна техника за “Центъра за услуги и информация на гражданите”.

По време на визитата в Общината министър Василев и кметът Иван Ценов разгледаха експонираната на входа на сградата фото изложба, представяща ключови моменти от развитието на проекта “Дунав мост 2”.

Министър
Василев, в качеството си на транспортен министър, е участвал в един от етапите на водене на преговори за проектирането на инфраструктурния
проект. По думите му е настоявал за сегашния вариант на моста
– с четири платна и жп-линия.