Министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски откри обновеният онкодиспансер във Враца. Той бе посрещнат от кмета на града Воислав Бубев, областният управител Антонио Георгиев, народни преставители, общински съветници и управителят на здравното заведение д-р Жулиета Цолова.
В ремонта на онкодиспансера са вложени близо 1млн. лв. общински и държавни средства, с които са разкрити 3 нови отделения по гастроентерология, урология и отделение по образна диагностика, снабдени със съвременна апаратура. Тук се намира и единственият в страната видеоколпоскопски апарат, който служи за ранна диагностика на заболявания на шийката на матката. “Средставата на държавата и на министерството на здравеопазването са
насочени в развитието на Северозападния регион”, каза при откриването на здравното заведение министър Гайдарски и допълни, че са нужни воля и хъс за подобряването на базата и качеството на здравеопазването в страната.