Локо Мездра надигра Локомотив Пловдив с 2:0
Локо Мездра надигра Локомотив Пловдив с 2:0 / netinfo

Престижна победа записаха футболистите на „Локомотив”-Мездра във втората проверка по време на лятната си подготовка. В контролна среща, която се игра в Банско, те спечелиха срещу „Локомотив” Пловдив с 2:0.

Междувременно ПФК „Локомотив” (Мз) подписа договори с 18 състезатели, предимно нови попълнения: вратарите Георги Щерев, Стоян Стоянов (идва от "Монтана") и Юлиан Левашки ("Ботев" - Враца), бранителите Петър Василев ("Славия"), Цветко Иванов ("Монтана"), Николай Миланов ("Дунав"), Юри Иванов ("Вихрен"), Петър Петров и Тихомир Найденов ("Ботев"), халфовете Васил Киров ("Рилски спортист"),

Николай Нинов, Йордан Стоилов ("Беласица"), Николай Цветков ("Литекс"), Николай Панов ("Видима-Раковски"), Кръстьо Иванов ("Спартак" - Плевен) и Дилян Колев ("Литекс"), нападателите Георги Семерджиев ("Вихрен") и Атанас Николов ("Пирин 1922"). Все още се водят преговори за привличането на юношите на „Левски” Спас Байрактаров и Шенол Галип, на Цветомир Валериев ("Нафтекс"), Красимир Георгиев ("Литекс") и Светослав Валериев ("Ботев").


Следващата контрола на „железничарите” е в неделя -29 юли от 18.00 ч., когато техен съперник в Банско ще бъде „Славия”. На 31 юли мездренчани играят в Разлог с азербайджанския „Олимпик” (Баку), а на 4 август – с „Локомотив” (София) в столицата.