Футболистите на „Локомотив” (Мездра) заминаха за втори път на двуседмичен лагер в Банско в рамките на подготовката си за предстоящия шампионат в Западната „Б” РФГ. Първият бе от 9 до 21 юли. Те отново ще бъдат настанени в четиризвездния хотел „Елегант”, а ще тренират на терените в хотелски комплекс „Пири”, съобщи за Дарик журналистът Миро Гетов.
Нови попълнения има в отбора - 23-годишният офанзивен халф Цветомир Валериев и 18-годишният централен нападател Преслав Йорданов. Първият е син на бившия наставник на „железничарите” Валери Цветанов и преди три сезона играеше в „Локо” (Мз); очаква се в четвъртък той да разтрогне своя договор с досегашния си клуб „Нафтекс” (Бургас). Другият е син на настоящия старши треньор Анатоли Кирилов и е възпитаник на ДЮШ на „Спартак” (Плевен) - той има 5-годишен контракт с „Локомотив” (София), идва като преотстъпен под наем до зимната пауза.
Така в момента подготвителната група включва 30 състезатели, без трайно контузените Цветомир Ралков и Мариян Тончев.
„Червено-черните” ще останат в Банско до 3 август, през което време ще имат три контролни срещи. В сряда от 18.00 ч. те ще „сверят часовниците си” с „Локомотив” (Пловдив), а в събота по същото време играят с „Олимпик” (Баку) - шести във Висшата лига на Азербайджан. На 1 август „росонерите” гостуват на „Славия” в кв. „Овча купел”; последната им проверка е на път за Мездра - на 4 август с „Локо” (София) на клубния му стадион в кв. „Надежда”.
Нови попълнения има в отбора - 23-годишният офанзивен халф Цветомир Валериев и 18-годишният централен нападател Преслав Йорданов. Първият е син на бившия наставник на „железничарите” Валери Цветанов и преди три сезона играеше в „Локо” (Мз); очаква се в четвъртък той да разтрогне своя договор с досегашния си клуб „Нафтекс” (Бургас). Другият е син на настоящия старши треньор Анатоли Кирилов и е възпитаник на ДЮШ на „Спартак” (Плевен) - той има 5-годишен контракт с „Локомотив” (София), идва като преотстъпен под наем до зимната пауза.
Така в момента подготвителната група включва 30 състезатели, без трайно контузените Цветомир Ралков и Мариян Тончев.
„Червено-черните” ще останат в Банско до 3 август, през което време ще имат три контролни срещи. В сряда от 18.00 ч. те ще „сверят часовниците си” с „Локомотив” (Пловдив), а в събота по същото време играят с „Олимпик” (Баку) - шести във Висшата лига на Азербайджан. На 1 август „росонерите” гостуват на „Славия” в кв. „Овча купел”; последната им проверка е на път за Мездра - на 4 август с „Локо” (София) на клубния му стадион в кв. „Надежда”.