Инспекцията по труда ще работи усилено по сигнали
Инспекцията по труда ще работи усилено по сигнали / Иван Стрижлев, Дарик Враца

Работата по сигнали и жалби ще е новият приоритет на Инспекцията по труда във Враца, съобщи нейният директор Румен Младенов. След като значително са се подобрили условията на труд в предприятията, вследствие на усилена работа в тази посока, Дирекцията поставя на преден план сигналите, които получава от граждани, синдикати, медии и други съсловия. Основно ще се работи върху извънредния труд, легализирането на доходите, заплащането и отчитането на труда.

Румен Младенов информира още, че предстои създаването на Областни съвети за сътрудничество между различните институции, които да са насочени към проблемите на работещите, социалната сфера и безработицата. Към момента съществуват подобни структури, но те са на общинско ниво. Идеята е на министъра на труда и социалната политика Тотю Младенов, който я е обсъдил с областните управители. В тези Областни съвети ще влизат областните управители, представители на всички държавни учреждения, синдикати и неправителствени организации.