Работна среща с представители на Областно пътно управление и депутати от региона, свиква в понеделник областният управител на Враца Пепа Владимирова. Срещата е свързана с два от спрените проекти в областта - свлачището в Оряхово и ремонта на пътя между Гложене и Мизия, съобщи за Дарик Владимирова. В 10 часа ще бъде посетено свлачището в Оряхово, в 11.30 ч. започва работната среща в кметството на Мизия.
Заради недовършеният път жителите на Гложене и Мизия организират граждански протест днес от 17 часа, тъй като за да стигнат до Козлодуй се налага да изминават над 60 км по обиколни маршрути. Областният управител заяви, че ще бъде направено всичко, за да се възстанови работата по спрените два проекта.