Фалшиви банкноти заловиха полицаи в магазин във врачанското село Върбица, съобщиха от ОДП. Жителка на селото заявила, че на 29 декември продала на съселянин литър ракия, за която й е платено с банкнота от 20 лева.
На следващия ден при опит да пазарува в близкия магазин се оказало, че парите са фалшиви. Полицейската проверка установила наличието на още две банкноти със същата серия и номер. За разпространението на фалшивите пари е уличен 45-годишния И. С. от същото село. До момента мъжът се укрива от органите на МВР, уточняват от полицията.