Емел Етем  инспектира новите спасители в Монтана
Емел Етем инспектира новите спасители в Монтана / netinfo

Министърът на държавната политика при бедствия и аварии Емел Етем ще посети днес Центъра за професионална подготовка на Дирекция Гражданска защита в Монтана. Тя ще инспектира тренировките на новите спасители.

В центъра се обучават 45 новоназначени спасители от Пазарджик, Ловеч и Сливен. Курсът на подготовка ще приключи на 20 декември, съобщиха от пресцентъра на ведомството.

Предвижда се министър Етем да се срещне с областния управител на Монтана Тодор Върбанов и да разгледа помещенията предвидени за Спешния телефон 112.

По-късно следобед министър Етем ще участва в изнесено заседание на Комисията по етнически проблеми и демографски въпроси, което ще се проведе в Лом. Ще бъдат обсъдени добрите практики при интеграция на ромите в област Монтана.