Ефективна стачка на учителите от есента
Ефективна стачка на учителите от есента / netinfo

Врачанските синдикати от сферата на образованието решиха че ще стачкуват ефективно и с единен план за действие., както и с единен стачен комитет. Това каза за Дарик радио Десислава Ангелова, местен лидер на КТ "Подкрепа". Преподавателите искат100% увеличение на работните заплати в системата на образованието на два етапа -от 1 октомври т.г. и 1януари 2008г.

От синдиката уточняват, че работодателите подкрепят изцяло исканията на учителите и ще се включат активно в процеса. Ще бъде изготвено споразумение между синдикати и работодатели за съвместни действия, както и подписване на единно искане, което ще бъде внесено в МОН , МФ и Сдружението на кметовете на общини. До дни ще бъде определен и екипза водене на преговори с участието на Синдикати и Работодатели.