От началото на следващия месец във Враца ще заработи новопостроеният Дом за стари хора. За директор е определена д-р Татяна Симеонова. От днес общината обяви прием на документи документи за настаняване. Според разпространената информация право да кандидатстват ще имат възрастни, отговарящи на определени изисквания. Част от тях са – да не са прехвърляли жилищни имоти през последните 5 години, да имат намалена трудоспособност и да нямат близки, които да се грижат за тях.
В Дома ще бъдат настанявани и стари хора, които не отговарят на условията, но са заявили желание да си плащат издръжката. Документи ще се подават до 20 август в Дирекция “Социално подпомагане”.