Открит урок за разделно събиране на отпадъци ще направят днес седмокласниците от еко-клуб “Детелини” към училище “Хр. Ботев”във Враца. Проявата е по повод отбелязването на Зелената седмица, която тази година се провежда от 12 до 15 юни под мотото „Уроците от миналото, бъдещи предизвикателства”.
Младите еколози ще потърсят връзката между досегашното третиране на отпадъците, последствията за околната среда и съвременните методи за събирането им с цел опазването на заобикалящата ни среда и устойчивото развитие. Проявата ще се проведе в Информационния център на Регионалната екоинспекция, където експерти ще разяснят състоянието и перспективите в Управлението на отпадъците във Врачанска област.