Деца провеждат открит урок за разделно събиране на отпадъци
Деца провеждат открит урок за разделно събиране на отпадъци / netinfo

Открит урок за разделно събиране на отпадъци ще направят днес седмокласниците от еко-клуб “Детелини” към училище “Хр. Ботев”във Враца. Проявата е по повод отбелязването на Зелената седмица, която тази година се провежда от 12 до 15 юни под мотото „Уроците от миналото, бъдещи предизвикателства”.

Младите еколози ще потърсят връзката между досегашното третиране на отпадъците, последствията за околната среда и съвременните методи за събирането им с цел опазването на заобикалящата ни среда и устойчивото развитие. Проявата ще се проведе в Информационния център на Регионалната екоинспекция, където експерти ще разяснят състоянието и перспективите в Управлението на отпадъците във Врачанска област.