Болницата във Враца на печалба за първите шест месеца
Болницата във Враца на печалба за първите шест месеца / netinfo

Със счетоводна печалба от 1477 лв. завърши първите шест месеца от 2009 г. Многопрофилна болница за активно лечение "Хр. Ботев" във Враца. Това сочи финансовият отчет до 30 юни. Приходите на лечебното заведение възлизат на 7 422 913 лв, съобщи за Дарик зам.-директорът Светозар Луканов.

През отчетния период е закупена апаратура с обща стойност 97 384  лв.: Проявител на машина за рентгенови филми, механична теглилка с ръстомер, операционни маси,  Анестезиологичен апарат и др.  На болницата са дарени два ехографа  на обща стойност от близо 72 хил. лв.