Трима социално слаби граждани продали ваучерите си за отопление с твърдо гориво в област Монтана са санкционирани до момента. Социалните работници започнаха масови проверки. Тримата заловени нарушители са от Вършец.
В този случай законът предвижда спирането на социални помощи за срок от 1 година. 14 хиляди са подадените молби за отопление с твърдо гориво. Те са с близо 3 000 по-малко от миналата година. Зо момента са реализирани 3 хиляди ваучера, отчитат от социалната служба в Монтана.