Ден на отворените врати обявява днес Административен съд - Враца. Целта на инициативата е институцията да се отвори към гражданите и бизнеса, да подобри начина си на комуникация с обществеността, както и да осветли и популяризира своята дейност.
В 10 часа започва среща с председателя на съда Силвия Димитрова с представители на администрацията и неправителствения сектор, в 13,30 и 14,00 часа ще бъдат проведени открити заседания по дела от касационно- наказателен административен характер. През целия ден гражданите ще могат да се информират за дейността на съда.
Административен съд-Враца е партньор по проект „В услуга на обществото", осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма "Административен капацитет", съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския социален фонд, изпълняван в партньорство с Административен съд - Монтана и бенефициен Административен съд - Видин.