70% от учителите  ще стачкуват на 15 септември
70% от учителите ще стачкуват на 15 септември / netinfo
Новата учебна година ще започне с един час предупредителни стачни действия, каза Десислава Димитрова, председател на местната структура на синдикат "Подкрепа" в област Враца. Това бе решено на вчерашното заседание на учителските синдикати от КНСБ, Независимия учителски синдикат и СБУ. Близо 70% от преподавателите ще участват в стачните действия. Подготвено е обръщение към родителите и учителите, транспаранти и лентички с исканията на работещите в образованието.

Стачката ще премине под мотото”Достоен труд – достойна заплата”. В понеделник от 12.30 часа ще започне молебен във врачанската църква”Свето Вознесение” под надслов “Спасявайте Българското образование”, допълни Деси Димитрова.