Ден на отворените врати обявява днес Регионалната инспекция по околната среда – Враца . Инициативата е по повод 5 юни Световен ден на околната среда. Посетителите ща се запознаят с дейността на инспекцията и регионалната лаборатория към Изпълнителната агенция по околна среда. Всички желаещи ще могат да видят презентациите, посветени на изменението на климата, подготвени от ученици от професионалната гимназия по химични технологии “Мария Кюри” гр. Враца.
Над 1000 ученици от област Враца ще отбележат Деня на околната среда. С множество инициативи денят ще бъде отбелязан от ученици и жители на община Козлодуй, община Оряхово и община Хайредин. Водещото мото на зелената седмица, организирана под егидата на Европейската комисия е "Уроците от миналото, бъдещи предизвикателства” .