3 села в монтанско няма да избират кмет
3 села в монтанско няма да избират кмет / netinfo

Само три села в област Монтана остават наместничества и жителите им няма са си избират кмет на местните избори през октомври. В 20 от 23-те села в общината сами ще избират кмета си .

До сега в монтнско имаше 6 наместничества, съобщи директора на административно-правно информационно обслужване в Монтана Антоанета Коцева.

С измененията в закона за административно-териториално устройство избори за кмет ще се провеждат във селища с над 150 жители имащи право на глас. Наместничества остават в селата Клисурица, Трифоново и Войници. С последните законови промени в община Монтана статута на кметства са придобили 3 села, това са Горна Вереница, Долна Вереница и Долна Рикса.