15 септември започна със стачка
15 септември започна със стачка / netinfo
112 училища и 42 детски градини стачкуват в област Враца, съобщи Емилия Бонева, председател на учителския КНСБ . В 9 учебни заведения директорите са оказали натиск върху преподавателите и те няма да участват в предупредителната стачка днес. Ежедневно някои ръководители на учебни заведения се опитват да влияят върху учителите, за да не вземат участие и в ефективната стачка на 24 септември, допълни Бонева.

“Диктатурата в България се завръща” , каза Деси Дмитрова - лидер на синдикат "Подкрепа" в областта по повод заповедта на министър Д.Вълчев.

/Чуйте прикачения звуков файл/