Виолетовите удариха Спартак Плевен в контролен мач
Виолетовите удариха Спартак Плевен в контролен мач / Дарик нюз, архив

Първа победа в контролните срещи записа отборът на „Етър ВТ”. Днес „виолетовите”  удариха с 2:1 плевенския „Спартак” на изкуствения терен в Ловеч. Първите възможности бяха за плевенчани. Два пъти техни нападатели излизаха сами срещу Венци Димитров, но в първия случай вратарят спаси, а във втория топката мина край гредата.

В 12-ата минута Тодор Чирпанов стреля силно, вратарят на „Спартак” изби, топката попадна в Димитър Байдаков, който от дъгата пред наказателното поле вкара за 1:0 за великотърновци.

Мачът бе много интересен, с опасни положения и пред двете врати. В 15-ата минута Чирпанов проби отдясно и центрира към Цветелин Борисов, който сам от 6-7 метра с глава би над вратата. Съперникът пък направи силен пробив отляво, завършил с центриране и удар от десетина метра, който Венци Димитров отрази.

Ново положение за етърци се откри пред Димитър Байдаков, който отправи добър удар с левия крак, спасен от вратаря. В 32-ата минута Николай Николаев нахлу по левия фланг и намери пред вратата Мартин Николов, който стреля, вратарят изби и топката попадна на главата на Пламен Пенев за 2:0.

Съперникът успя да намали в 38-ата минута, когато след атака отляво топката бе центрирана към Венцислав Миленов в пеналта и 1:2. Малко след това отново нападател на „Спартак” излезе сам срещу В. Димитров и шутирае на сантиметри от гредата. Мощен удар на Илко Трифонов от над 25 метра пък бе спасен от противниковия страж.

През втората част играта бе по- затворена и нови голове не паднаха. Следващата контрола на великотърновци е в събота срещу „Академик” в Свищов.

„Етър ВТ”: Венци Димитров, Илко Трифонов (60 Георги Колев), Борис Бисеров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Благовест Ангелов, Тодор Чирпанов, Цветелин Борисов, Николай Николаев (46 Мехмед Мустафов), Димитър Байдаков, Пламен Пенев.