Двама мъже от Горна Оряховица са задържани за притежание на огромно количество цигари без бандерол, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Велико Търново.
В хода на специализираната полицейска акция, проведена на територията Горна Оряховица, Павликени и Стражица, са намерени и иззети над 107 360 къса цигари без бандерол, 44 къса саморъчно свити цигари и 140 грама тютюн в насипно състояние.
Задържани за срок до 24 часа са Р. М. на 26 години от Горна Оряховица и И.Ц. на 31 години, известен като Бадема, от същия град. Вчера около 14.30 часа при извършена проверка на лек автомобил "Фолксваген пасат", собственост на Бадема, в багажното отделение на автомобила са намерени 20 000 цигари без бандерол. При претърсване в гаражна клетка в Горна Оряховица на ул. "Петър Берон" в паркирана кола "БМВ 318", собственост отново на 31-годишния мъж, са открити още 80 000 цигари. От жилището на Р.М. са иззети още 7 360 цигари без бандерол. Срещу двамата е образувано бързо производство. Предотвратените щети за бюджета възлизат на около 37 576 лева, уточняват от полицията.