“Локомотив” почна проверките с равенство
“Локомотив” почна проверките с равенство / Дарик нюз

“Локомотив” /Г. Оряховица/ стартира проверките с равенство с младежите до 21 години на “Лудогорец” /Разград/. Контролната среща се игра в Трявна, където дублиращият тим на шампионите е на подготовка.

Старши треньорът на “железничарите” Сашо Ангелов започна с Радослав Рашков на вратата, а пред него нареди Атанас Фиданин, Тодор Стоев, Мариян Иванов, Красен Трифонов, Любо Генчев, Добрин Петров, Тошко Чирпанов, Йордан Апостолов, Илия Карапетров и Денислав Мицаков. По- късно в игра влязоха Атанас Димитров, Николай Иванов, Явор Генчев, Тони Балъков, Иван Пенев, Лилян Маринов, Пламен Илиев, Николай Илиев и Павлин Иванов.

Преди почивката гол не падна, независимо че локомотивци диктуваха темпото и имаха своите възможности. На практика през първия половин час игра вратарят Радо Рашков нямаше никаква работа, а единственият опасен удар, който отрази бе в 44- ата минута, когато извади топката изпод гредата, след шут на Тенур Марин от 30- тина метра. Преди това Красен Трифонов пропусна да вкара след пас на Добри Петров още в 7- ата минута. В 15- ата Тошко Чирпанов бе оставен непокрит при корнер, но не улучи вратата. Пропуск с глава направи Любо Генчев след центриране на Красен Трифонов.

Две минути след началото на второто полувреме горнооряховци поведоха в резултата. Пламен Илиев проби до аутлинията и намери пред празната врата друга резерва Николай Иванов, който не сбърка за 1:0.

Фатална за крайният успех на локомотивци се оказа 71- ата минута, в която отбраната “забрави” Венцислав Гечев при корнер и той не остави шансове на Рашков за 1:1. В оставащото време горнооряховци натиснаха, но стигнаха само до няколко корнери.