Инж. Добромир Добрев положи клетва за втория си мандат като кмет на Община Горна Оряховица
Инж. Добромир Добрев положи клетва за втория си мандат като кмет на Община Горна Оряховица / DarikNews.bg

Инж. Добромир Добрев, който бе преизбран за втори кметски мандат в Община Горна Оряховица, положи клетва на първото заседание на новия Общински съвет. Тържествената сесия бе свикана със заповед на областния управител проф. Пенчо Пенчев. Заседанието започна с химните на Република България и на Европейския съюз и бе ръководено от проф. Пенчев. Кметът положи клетва в присъствието на народните представители инж. Клавдия Григорова – Ганчева и Евгени Стоев, членовете на Общинската избирателна комисия, новите общински съветници и кметове на населените места, представители на общинска администрация и граждани.

След полагане на клетвата, инж. Добромир Добрев получи символите на общината – огърлица и ключ. „През изминалите 4 години загърбихме политическите си пристрастия и работихме в синхрон. Доказахме, че заедно – изпълнителна и законодателна власт, можем да работим за благото на жителите на общината. Надявам се, че и през следващите 4 години ще оправдаем доверието, което ни гласуваха гражданите на община Горна Оряховица”, каза инж. Добромир Добрев и пожела на всички успешен мандат.

След кмета на общината, клетва положиха и кметовете на населените места. Десет от тях ще продължат да се управляват от досегашните си кметове, а три от селищата имат нови управници. И през този мандат начело на Долна Оряховица ще бъде Григор Минков, Ясен Янков отново е кмет на Първомайци, а Марин Тодоранов на Поликраище. Още 4 години Янтра ще управлява Владимир Илиев, Крушето - Петър Радославов, а Писарево - Ахмед Мустафов. Стрелец и Паисий ще се ръководят съответно от Райна Цветкова и Снежанка Велкова, а Горски горен Тръмбеш и Горски долен Тръмбеш – от Николай Йорданов и Маринчо Маринов.

С нови кметове са селата Драганово, Правда и Върбица. През следващите 4 години Драганово ще се управлява от Нели Грошкова. Тя е магистър по „Социални дейности” и досега е била директор на Дома за възрастни хора с умствена изостаналост в селото. Работата с хора не й е чужда, затова и през мандата ще заложи на повече срещи със своите съграждани. Жена ще управлява и Правда през следващите четири години. Венета Василева е магистър по „Богословие” и по „Психология”. От 2001 г. до сега се занимава с частен бизнес. Един от основните й приоритети през мандата ще бъде решаване на проблема с наводняване на селото по време на проливни дъждове. Ново лице е и кметът на Върбица. 56-годишният машиностроител е амбициран да работи за благоустрояване на селото.