Хандбалистките спечелиха убедително първия плейоф за титлата
Хандбалистките спечелиха убедително първия плейоф за титлата / Дарик нюз, архив

Страхотен мач изиграха опитните състезателки на „Етър- 64" Зоя Стефанова и Гергана Алексанрова срещу „Бъки" и са с основна заслуга за убедителната победа с 28:20. Зоя се нагърби да пробива твърдо играещата отбрана на габровки, отбеляза единайсет гола, три от които от седемметрови хвърляния. Гери пък затвори вратата зад себе си и буквално отчая съперничките, като хвана удари дори ек на ек.

Отлично се представи и израелката Шир Вакрат, която вкара важни попадения в края на първата част, в момент, в който гостенките се опитваха да се върнат в срещата.

Етърки поведоха с гол на Зоя Стефанова, после разликата бързо набъбна на 6:1, а в 9-ата минута бе вече 9:2. Резултатът в средата на полувремето стигна 12:5, а в 22-ата минута Вакрат с хубав гол доведе нещата до 14:5.

Най- голямата преднина в мача бе в 24-ата минута, когато авансът стигна цели 10 гола- 15:5. Последва леко отпускане и „Бъки" намали до 16:9, но с нови два гола на Шир Вакрат за 60 секунди почивката дойде при 18:9.

През втората част етърки продължиха да доминират, въпреки че старши треньорът Йонка Генчева вкара в игра по- младите състезателки, тъй бе важна победата, а не головата разлика.

Довечера от 18:00 ч. е вторият мач от финалния плейоф за титлата между двата отбора, а следващите две срещи са в Габрово в началото на юни, като се играе до три победи.

„Етър- 64": Александрова, Богданова 1, Зоя Стефанова 11, Ст. Димитрова 1, Вакрат 8, Коцева 2, Дончева (Николова, Д. Иванова 3, Зорн. Стефанова 2, Кр. Стефанова, Кръстева, Събева, Янкова).