Хандбалистките биха убедително и в Нови Пазар
Хандбалистките биха убедително и в Нови Пазар / Дарик нюз, архив

Хандбалистките на „Етър- 64” минаха успешно през Нови Пазар, побеждавайки местния „В. Левски” с 19:35. Срещата започна нервно и до 4- ата минута резултата бе 0:0. След това великотърновки започнаха постепенно да трупат аванс и след 6:14 в 22- ата минута почивката дойде при 9:19 в тяхна полза. През тази първа част старши треньорът Йонка Генчева направи само една смяна, като Мирела Павлова изигра пет минути вместо Зорница Стефанова.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да се върнат в мача, но без особен успех, защото шампионките вкараха пет поредни безответни гола и до края поддържаха сериозна разлика.

„Основният състав изигра отговорно мача, както в защита, така и в атака. Заради пропуски в Наредбата трябваше да търсим головата разлика и в тази среща, за да запазим първото място пред „Бъки”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

Следващият мач на великотърновки е с „Нове- 99” /Свищов/ в събота от 17,00 часа в ДКС „В. Левски ”

„Етър- 64”: Д. Николова, Зорн. Стефанова 7, Зоя Стефанова 8, Ст. Димитрова 6, Дончева 2, Д. Кръстева 8, Коцева 4 (М. Павлова, П. Кръстева 5, Събева).