Великотърновското село Беляковец ще посрещне поредния празник на рибата. Програмата под мотото „Вкусна рибка за златен живот” ще се проведе от 10,00 до 15,00 часа в събота (17 май).
Това е деветият от общо 12 празници на рибата, които се провеждат в продължение на 6 месеца, по проект „Промоционална кампания, насочена към подобряване престижа на продуктите от риболов и аквакултура в Община Велико Търново”, финансиран от Оперативна програма за развитие на сектор „Рибарство“ за програмен период 2007 – 2013 г.
Празникът ще бъде наситен с много песни и танци, представени от местни фолклорни групи, индивидуални изпълнения, танцов състав, както и добре познати на национално ниво изпълнители. Водещ на програмата ще бъде популярният Боби Шоу, а участие ще вземат Женски хор за обработен фолклор при НЧ ”Просвета 1907” с. Беляковец, с художествен ръководител Георги Янков и солисти Атанаска Григорова, Иванка Христова, Димитър Филков и Иванка Янкова, танцов състав „ Ха сега” към НЧ ”Напредък 1911” с. Шемшево, индивидуалните изпълнители Дарина Василева, Александра Здравкова, Михаела Кючукова, Йоана Георгиева и Милица Мартинова, както и Поли Паскова - една от най-атрактивните и популярни наши изпълнители.
Организаторите обещават много състезания, викторини, конкурси за големи и малки, забавления и дегустации, за които специално са обособени сектори и зони и, разбира се, много награди.