Осъдиха крадец и наркопласьор
Осъдиха крадец и наркопласьор / Sofia Photo Agency

10 месеца пробация за кражба – това наказание наложи Варненският районен съд на 36-годишния Лусиен Панайотов. По силата на одобрено споразумение подсъдимият ще трябва да полага задължителните пробационни мерки при периодичност 2 пъти седмично. Той ще трябва да полага “поправителен труд” за срок от 1 година при 10% удръжки от месечното му трудово възнаграждение. Панайотов призна вината  си в това, че на 23 ноември миналата година от харанителен магазин във Варна отнел стоки на обща стойност 42 лв.

Мъжът направил покупките и докато изчаквал касовия бон грабнал пакетираната от продавача торба със стоките и напуснал магазина без да ги заплати. Няколко дни след като вече била уведомена полицията за отнетите стоки и прегледани охранителните камери на магазина, подсъдимият заплатил стойността им. В тежест на Панайотов са и направените разноски по делото. Споразумението влиза в сила  веднага.

Също след споразумение Районният съд наложи наказание “глоба” в размер на 400 лева на 25-годишния Христо Димов за държане на високорисково наркотично вещество. На 13 ноември 2009 г. е установено че той притежава 2,78 грама марихуана на стойност 17 лв. Димов трябва да заплати и 136 лв. разноски по делото в полза на държавата. Иззетата тревна маса ще бъде унищожена.   Споразумението е окончателно и влиза в сила веднага.