Олег Невзоров е влязъл в страната на 16 юни 2026 година, потвърдиха от Областната дирекция на МВР във Варна. Той веднага е бил установен от служителите на МВР и своевременно е уведомена Варненска окръжна прокуратура.
Той е разпитан от органите на реда и осигурен за разпит на органите на прокуратурата. До предаването му на прокуратурата е бил под постоянно наблюдение на МВР.
Олег Невзоров се появи – срещна се със собственици на имоти в „Баба Алино“
По неофициална информация Невзоров е разпитан като свидетел в Окръжната прокуратура във Варна по образуваните досъдебни производства във връзка с незаконното строителство в местността "Баба Алино".
Спрямо него няма издадена заповед за задържане от страна на прокуратурата. Пред журналисти директорът на Главна дирекция „Гранична полиция” главен комисар Антон Златанов потвърди информацията, че Невзоров е локализиран веднага, след като е влязъл у нас, и е осигурен на прокуратурата за разпит.
Златанов, който участва в откриването на информационна капания „Направи промяната“, отказа подробности кога и откъде Невзоров е влязъл в България, посочвайки, че информацията е за нуждите на прокуратурата и на МВР.
По-рано днес стана ясно, че се е провела среща между основателя на корпорация КУБ и екипа на компанията с множество собственици на имоти в комплекса. За срещата съобщиха от "Форест клуб" на страницата си във "Фейсбук".
В началото на юни министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев каза, че движението на собственика на украинската корпорация КУБ Олег Невзоров е проследено, а съответната информация е предоставена на Държавна агенция „Национална сигурност“.