снимка: архив
снимка: архив / bgbasket.com
 „Академик“ (Сф) с лесен успех край морето
„Черно море Тича“ допусна първа домакинска загуба от началото на сезона в НБЛ. „Моряците“ бяха надиграни от „Академик“ (София) със 78:92. Още след първия период гостите  преднина от 14 точки, който запазиха до края на срещата.
След размяната на няколко коша в първите минути „Академик“ успя да натрупа аванс след 11 поредни точки – 7:16. Николай Грозев бе безпогрешен в стрелбите си и благодарение на точният му мерник след първата част гостите имаха убедителен аванс – 15:29.
Във втората четвърт „моряците“ заиграха по-агресивно, заложиха на зоновата защита, която обърка противника. Варненци се възползваха от това, че възпитаниците на Георги Давидов натрупаха лични нарушения и в средата на периода намалиха пасива си на 27:34. Интригата не се завърна, защото Грозев отбеляза поредната си далечна стрелба, а „студентите“ печелеха борбите под противниковия кош. Три минути преди почивката проблема с личните нарушения в личните нарушения натежа, „Академик“ имаше цели 14 срещу 4 на домакините. И именно сравнително добрият процент от линията за наказателни удари не позволи на гостите да имат по-голяма преднина – 40:50.
Мачът бе подновен от там където свърши - с нови 2 тройки на Грозев. Гостите направиха  нова добра серия – 2:12 и за първи път преднината им стана 20 токи – 42:62. През цялата четвърт играчите на двата тима се отваха да играят на бързи обороти, но допускаха прекалено много грешки. „Академик“ все пак задържа убедителния аванс – 52:75 и с лекота изиграха последните 10 минути за да фиксират крайното 78:92
Най-резултатен за „Академик“ бе Грозев с 24 точки, а Цветомир Чернокожев бе близо до дабъл-дабъл – 15 точки и 9 борби. За „Черно мор Тича“ Мартин Коцев и Велислав Гълъбов отбелязаха по 15 точки.