"Черно море Тича" отстъпи в Самоков
"Черно море Тича" отстъпи в Самоков / bgbasket.com
Рилски спортист стартира сезона в НБЛ с победа, след като надигра с 86:61 (18:12, 24:20, 22:12, 22:17) Черно море Тича в Самоков.
 Срещата стартира с лека преднина за гостите от Варна, които поведоха със 7-4, но баскетболистите на Рилецо бързо се върнаха в мача и започнаха да увеличават преднината си, съобщава BGbasket.com. Домакините се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки (42-32). След това нещата ставаха все по-зле за младоците на Галин Стоянова - Патрик , които в края на третата част вече трябваше на наваксват пасив от 20 точки (44-64). В последните 10 минути сценарият не се промени, а резултатът набъбваше в полза на Рилски спортист.

Най-резултатен за успеха на Рилски спортист беше Дерек Райт с 16 точки, а Димитър Маринчешки добави 11 точки.  За Черно море Тича Цветомир Куртев завърши с 15 точки, а Мартин Коцев записа дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби.
В следващия кръг на 13 октомври Рилски спортист гостува на Балкан, а Черно море Тича приема Академик София.