варненци играха добре, но отстъпиха срещу пловдивчани
варненци играха добре, но отстъпиха срещу пловдивчани / Добри Атанасов
Черно море Тича - Академик Бултекс 77:80  /20:18, 22:16, 14:24, 21:22/
Академик Бултекс спечели много трудно гостуването си на Черно море Тича във Варна. Гостуващият тим стигна до успеха с тройка на Шакир Смит със сирената за край на четвъртата част и спечели мача с 80:77. За победителите Джордан Семпъл вкара 21 точки и спечели 9 борби, а за домакините Никола Джурич реализира 19 точки и взе 9 борби. Домакините вкараха 5 тройки от 18 опита, докато гостите реализираха 10 от 24 опита.
За домакините срещата започнаха Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Ангел Нацкин, Мърджан Мъркович и Станислав Цонков. Стартова петица за гостите бе Оскар Белфийлд, Шакир Смит, Станислав Ваклинов, Васил Александров и Джордан Семпъл.
През първата част играта бе интересна и равностойна. Черно море Тича поведе с 6 точки при 9:3, но веднага допусна гостите да изравнят резултата. Домакините отново поведоха с 5 точки при 14:9 и пак допуснаха гостите да изравнят. Последваха още две равенства, а Черно море Тича спечели първата част с 20:18. За отбелязване е, че тимът на Академик Бултекс успя да вкара четири тройки през първата четвърт. През втората част домакините показаха отлична игра и започнаха да трупат преднина, която достигна до 12 точки при 40:28 около две минути и 40 секунди преди почивката. Черно море Тича успяваше да поддържа преднина и на полувремето резултатът бе 42:34 за домакините.
Играта и на двата отбора през третата част бе на приливи и отливи. След силни първи три минути гостите вкараха 7 срещу 2 точки и успяха да намалят изоставането си до 3 точки. След това последваха силни минути за домакините, които поведоха с 9 точки при 52:43. В заключителните две минути отново гостите показаха по-добра игра и 12 секунди преди края успяха по поведат при резултат 58:56, а при последвалата атака домакините не успяха да реализират и при този резултат завърши третата част. Последната част бе изключително оспорвана. След като домакините изравниха при 61:61 Последваха нови 5 равенства, последното при 77:77, за да се стигне до стрелбата на Шакир Смит със сирената за край на последната част и реализираната от него тройка донесе успеха на гостите с 80:77.