Задържаха петима конекрадци
Задържаха петима конекрадци / Sofia Photo Agency

Задържаха петима конекрадци след кражба на три коня и едно малко конче от строзагорското село Братя Кунчеви. За случая е съобщил потърпевшият собственик на животните. 54-годишният мъж дал точно описание на автомобилите, с които е извършено престъплението.

За отрицателно време криминалисти от Първо РУ "Полиция" - Стара Загора са издирили колите на извършителите и микробуса с натоварените животни. Трима от крадците са от гр. Твърдица и са на 23, 24 и 25 години. Най-възрастният от петимата крадци е от с. Чинтулово, обл. Сливен и е на 37 години. При кражбата на конете е участвал и 23-годишен негов съселянин.

От проведените беседи с лицата е станало ясно, че единият кон с малкото конче са скрити и завързани в гората край с. Чинтулово. Другите два коня са продадени на 36-годишен купувач от Сливен. Коня с малкото конче са открити и предадени на собственника, а другите две животни са били заклани.

При задържането на петимата мъже са съдействали и полицаи от РУ "Полиция" Твърдица.