Ще създават информационна мрежа Жени помагат на жени
Ще създават информационна мрежа Жени помагат на жени / www.nasilie.eu
Ще създават информационна мрежа "Жени помагат на жени"
43631
Ще създават информационна мрежа "Жени помагат на жени"
  • Ще създават информационна мрежа "Жени помагат на жени"

Да се създаде мрежа "Жени помагат на жени". Това е идея и цел на създателите на проекта „Без насилие". Конкретно става въпрос за сайта www.nasilie.eu, чрез който четирима доброволци се стремят да подпомагат, информират и консултират лица, станали жертва на домашно насилие.

В момента инициаторите на сайта се опитват да провокират обществото да разговаря по темата за насилието, с което се сблъскват стотици жени и деца и не само. Има и случаи на малтретирани мъже, разказва психологът Мира Попова. Тя е част от екипа, който стои зад проекта "Без насилие". За да се породи дискусия, на интернет страницата е публикувана анкета, която отнема само 3-4 минути. Тя е достъпна за всеки, който иска да даде своя принос за ограничаване броя на жертвите на насилие.

На интернет страницата www.nasilie.eu може да откриете полезна информация към кого да се обърнете, ако сте станали жертва на насилие. Без значение за какъв вид насилие става въпрос - над деца, сексуално, физическо, психическо.

Сдружение „Самаряни" е една от малкото организации, които са се включили в инициативите на организаторите на проекта "Без насилие", коментира Мира Попова.

Какви резултати са постигнати до момента, може да чуете в прикачения звуков файл.