Еврокомисар Меглена Кунева в Ст.Загора
Еврокомисар Меглена Кунева в Ст.Загора / netinfo

Еврокомисарят Меглена Кунева ще посети Стара Загора утре.

"Европейският съюз – сила за промяна” е темата на лекция, която г-жа Кунева ще изнесе от 9 часа в Тракийския университет.  На лекцията ще присъства и областният управител Мария Нейкова.

В 11:00 ч пред паметника на Васил Левски Меглена Кунева ще участва в церемонията по повод годишнината от смъртта на Апостола.

По-късно комисарят за защитата на потребителите ще открие новосъздадения старозагорски информационен център Europe Direct .

Повишаването на информираността на гражданите по въпросите, свързани с Европейския съюз, ролята на институциите на ЕС и предстоящите избори за Европейски парламент и ще бъдат акцентите при срещите на Комисаря за защитата на потребителите Меглена Кунева с граждани и представители на местната власт в Стара Загора, Ямбол и Сливен.