25,409% е избирателната активност в област Стара Загора към 13:00 часа. Гласували са 77 872 човека. Най-висока е избирателната активност в община Опан - 44,344%, а най - ниска отново в община Казанлък - 22,61%.
В Стара Загора са гласували 24,106%, в Чирпан - 25,683%, в Раднево - 31,67%, в Гълъбово - 35,012%, в Братя Даскалови - 29,83%, в Павел баня - 28,512%, в Мъглиж - 24,371%, в Гурково - 28,956%, а в Николаево - 34,208%.
9 са жалбите, постъпили в РИК до момента. В село Малко Кадиево коалиция от партии е подала сигнал, че кметският наместник стои продължително време пред секционната избирателна комисия, което изглежда като агитация за определена политическа сила. Идентични са и жалбите за селата Сладък кладенец и Пъстрово.
Има подадена жалба и срещу кмета на Мъглиж. Според местният лидер на една от партиите, кметът, заедно с още двама мъже, се е опитал да нахлуе в дома на общинския председател на партията в Мъглиж и я е заплашвал. Сигнал за инцидента е подаден на тел.112, но тъй като не е в компетенцията на РИК е изпратен до прокуратурата.
От своя страна кметът на Мъглиж е подал жалба срещу областния председател на същата партия за получена телефонна заплаха. Тя е във връзка с възпрепятстване на кмета при изпълнение на служебните му задължения по осигуряване на нормалното протичане на изборния ден на територията на общината.