/ БТА

Бившата полицайка Симона Радева, която помагаше на Георги Семерджиев да се укрие след зверската катастрофа в София, в която той блъсна с колата си и уби две момичета, е задържана. Предстои да бъде конвоирана до Сливенския затвор в събота, съобщава NOVA.

От Софийската районна прокуратура потвърдиха за NOVA, че е разпоредено присъдата да бъде приведена за изпълнение. 

Бившата полицайка Симона Радева поиска да бъде оправдана

Радева беше осъдена окончателно на 3 години и половина затвор при първоначален общ режим на 19 юни. Бившата полицайка е поискала отлагане на присъдата, но прокуратурата отхвърлила молбата ѝ.

Миналата година Софийският районен съд осъди Радева на 5 години затвор за лично укривателство, но Темида на втора инстанция измени присъдата и намали наказанието ѝ.

NOVA