Децата от V-VІІІ клас при най-голямото общинско училище в Стралджа доказаха своята съпричастност с Европейския ден на езиците, съобщиха от общинския пресцентър.
Под ръководството на своите преподаватели по руски и английски език, в присъствието на директора Валентина Маринова, учениците показаха, че добре се справят с учебния материал и имат интерес към изучаването на чуждите езици. От английска реч и песни малките преминаха към представяне уменията по руски, звучаха популярни песни и рими.
Всяка година на този ден учениците от СОУ"П.Яворов" подготвят програми посветени на европейския ден на езиците. Учителите са убедени , че това дава допълнителен стимул за участие в учебния процес, обогатява знанията на децата, помага за самочувствието им.