Планинско рали „Българка” с най-дългият лист за последните 11 състезания
Планинско рали „Българка” с най-дългият лист за последните 11 състезания / Булсим

56 са подадени заявки за участие във втория кръг от Националния планински шампионат на автомобилното рали състезание „Българка 2014".

Церемониалният старт ще бъде днес от 12 часа пред община Сливен, а стартът на състезанието е на 8 юни, неделя от 10 часа.

Новото тази година е, че победителят от Българка ще бъде определен от три изкачвания към върха (общата им дължина е 12 600 м.) .

Участие са заявили  пилотите Илия Царски, Игнат Исаев, Любен Каменов, Иван Турлаков и други изявени състезатели.

В състезанието ще вземат участие и  пилотите от Сливен Христо Христов /Чоко/, Лазар Лазаров, Иван Младенов, Павлин Русев, Марин Панайотов, Дилян Станков, Иван Младенов, Йордан Георгиев и Ясен Шопов. Пилотът Марин Панайотов от сливенския тим БУЛСИМ ще направи дебют в състезанието.

Награждаването на победителите (местността Абланово, на чешмата) е предвидено по програма в 14 часа на 8-ми юни.

За сигурността по цялото трасе ще се грижат 22 съдии /маршали/оборудвани с флагове и пожарогасители, 14 общински охранители, 8 полицая. Осигурени са техническо и медицинско обслужване,