Общата заетост на леглата в средствата за подслон и местата за настаняване през август 2013 г. в област Сливен е била 15%, като в сравнение със съответния месец на предходната година тя се е повишила с 0.6 процентни пункта, съобщават от Териториалното статистическо бюро. През август общият брой на пренощувалите лица е 5 763 и се е увеличил с 6.9%. Относителният дял на пренощувалите български граждани от всички пренощували лица е бил 86.8%. Пренощувалите чужденци в средствата за подслон и местата за настаняване през август са били 758, което е с 66 (8%) по-малко спрямо съответния месец на 2012 година.
Преобладаващият брой чужди граждани, осъществили нощувки в област Сливен са били от Румъния – 87, Франция – 68 и Турция – 65.
Приходите от нощувки са били 295 905 лв. и са намалели с 8.8%.
От Териториалното статистическо бюро – Сливен уточняват, че в статистическото изследване на средствата за подслон и местата за настаняване се включват категоризираните хотели, къмпинги и други места за краткосрочно настаняване с над 10 легла, функционирали през съответния отчетен период.
В показателя други места за краткосрочно настаняване са обхванати вилни и туристически селища, хостели, къщи за гости, бунгала, почивни домове, хижи, частни квартири и апартаменти и други места за краткосрочно настаняване.