Награждават най-добрите сливенски спортисти за 2010 г.
Награждават най-добрите сливенски спортисти за 2010 г. / сн. личен архив

10-те най-добри спортисти на община Сливен за 2010 г. ще бъдат наградени на официална церемония днес. Спортист №1 на Сливен за 2010 г. стана бронзовият медалист на Европейското първенство по джудо за младежи Даниел Дичев, който за втора поредна година застава начело на десятката.

Второто място спечели лекоатлетката Адриана Бънова. На трето място се класира самбистът Иван Илиев. Четвърти е самбистът Борис Борисов, пети е скачачът на двоен мини батут Али Осман Салиев, шести е борецът Даниел Янков. Седмото място зае състезателката по двоен мини батут Бояна Димитрова, осмото място е за Мирослав Киров. Деветото място заемат баскетболистките Виктория Стойчева и Радостина Рашева и десети е Неделин Шопев (скокове батут).

За треньор на годината бе обявен Георги Велев - треньор по джудо и личен наставник на Даниел Дичев. Десетте най-добри спортисти на община Сливен бяха определени след класация, направена от комисия от спортни деятели, специалисти и журналисти, чийто председател бе заместник-кметът Радост Костова. Наградите ще връчи кметът Йордан Лечков.