Любомир Христов
Любомир Христов / netinfo
Писмо с искане за 108 хиляди лева е получила Община Шумен. Сумата е за услуга от 2008 година, която обаче не била платена досега, обясни кметът Любомир Христов.

Той поясни, че става дума за изготвяне на ВиК проект за село Ивански. По думите на градоначалника тогава бившият зам.-кмет по строителството Иван Йонков се срещнал с няколко фирми и им възложил ударно да направят проекти за ВиК, за да може да се кандидатства с тях.

Няма нито обществени поръчки, няма задания, няма договори, каза Любомир Христов.

Впоследствие тези проекти били приети в общината с протоколи. Тъй като не било осигурено финансиране до работа така и не се стигнало. 

Сега обаче се предявяват претенции за свършената работа и фирмата, която е направила проекта за село Ивански е подала иск в съда за 1300 лв. 

168 хиляди лева плати Община Шумен за неосъществен ВиК проект

След като го спечелят ще внесат иск и за цялата сума, обясни процедурата кметът Христов.

Той посочи, че това не е единственият случай на подобно разплащане на неосъществени проекти. Миналата година общината плати 168 хиляди лева за изготвяне на ВиК проект за 6 села в общината.

Администрацията има и 44 хиляди лева "сметка" за икономически анализ на проекта "Оттука започва България". 23 хиляди лева са преведени, но остават още 21 хиляди, заедно с 5500 лв. лихви и 1500 лв. за юрист. Затова няма пари за почистване, каза Любомир Христов.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.